Podstawowe informacje

Liczba graczy: 2-4
Sugerowany wiek graczy: 13+
Czas gry: 30min
Projektant: Donald X. Vaccarino

Zawartość pudełka

 • 60 kart Miedziaków
 • 40 kart Srebrników
 • 30 kart Złota
 • 24 karty Posiadłości
 • 12 kart Powiatu
 • 12 kart Prowincji
 • Po 10 kart: Barona, Daniny, Dziedzińca, Faktori, Giermka, Huty żelaza, Kanciarza, Maskarady, Mennicy, Mostu, Oprawcy, Osady górniczej, Rozbudowy, Rudery, Sabotażysty, Sługusa, Spiskowca, Studni życzeń, Tajnej komnaty, Zarządcy, Zwiadowcy
 • Po 12 kart: Haremu, Starosty, Szlachty, Westybulu
 • 30 kart Klątwy
 • 26 karty Separatorów (po jednej dla każdego typu kart oraz karta śmietniska)
 • 7 pustych kart (do stworzenia własnej karty Królestwa – wraz z pustymi kartami z zestawu podstawowego oraz pustą kartą pomocniczą z tego zestawu – liczba pustych kart pozwala na utworzenie kompletnego zestawu) 

Razem 500 kart, w tym 258 kart Królestwa.

Dominion: Intryga

Coś się święci. Zarządca uśmiechnął się do ciebie jakby ukrywał tajemnicę, albo jakby myślał, że ty jakąś ukrywasz... Albo jakbyś ty myślał, że on myśli, że ukrywasz jakąś tajemnicę. Jesteś pewien, że w zakurzonych salach zamku zawiązują się kolejne, tajne spiski. Dobrze, że autorem części z nich jesteś ty sam. Przechodzący sługa szepnął: „Jaja już się smażą...” Panicznie przeszukujesz swój notatnik z sekretnymi kodami, by przetłumaczyć zaszyfrowane zdanie, gdy nagle uświadamiasz sobie: „Sługa chciał mi po prostu powiedzieć, że śniadanie zaraz będzie gotowe!” Wspaniale. Wszystko toczy się zgodnie z planem.

Intryga dodaje 25 nowych kart Królestwa do twojego zestawu Dominion. W niniejszym dodatku pojawiają się nowe karty Zwycięstwa wykorzystujące nowe zasady, podwładni, pozwalający na wybór sposobu działania, a także wiele innych nowych postaci oraz miejsc. Nowych kart można użyć razem z kartami z zestawu podstawowego lub zupełnie osobno. Zasady opisują również rozgrywkę na 5 i 6 osób. Ponadto łącząc karty Skarbu oraz karty Zwycięstwa z obu zestawów gracze dysponują wystarczającą liczbą kart, by grać w więcej osób. 

 

Dominion: Intryga to nowe zasady rozgrywki dla 6 lub nawet 8 graczy. Rozszerzenie przynosi 25 nowych kart Królestwa oraz dodatkowe zestawy kart Skarbu i kart Zwycięstwa. Od teraz gracze będą mogli organizować potężne, olbrzymie rozgrywki lub nawet własne turnieje Dominiona!

Nigdy nie miałeś styczności z Dominionem? To dobry moment, by zacząć. Dominion: Intryga to nie tylko dodatek. To także gra, od której możesz zacząć swoją przygodę z Dominionem - pierwszą i nadal najpopularniejszą grą karcianą o budowaniu talii. W zestawie znajdziesz pełną talię kart potrzebnych do rozgrywki, a także nową polską instrukcję.

Nowa jakość rozgrywki:
Karty z dodatku Dominion: Intryga wprowadzają do rozgrywki zupełnie nowe rozwiązania - mocniej skupiają się na interakcji między graczami, pozwalając m.in. na decydowanie o losie przeciwników oraz podmienianie lub zbieranie kart z talii.

Dodatek w pełni kompatybilny z podstawową wersją Dominiona oraz ze wszystkimi dodatkami.

Linki