Podstawowe informacje

Liczba graczy: 2-4
Sugerowany wiek graczy: 13+
Czas gry: 30min
Projektant: Donald X. Vaccarino

Zawartość pudełka

  • 26 kart Separatorów
  • 12 pustych kart
  • 18 podkładek graczy
  • 25 żetonów monet
  • 15 żetonów embarga
  • 12 kart Wyspy
  • Po 10 kart: Ambasador, Bazar, Bocianie gniazdo, Embargo, Karawana, Kieszonkowiec, Magazyn, Latarnia morska, Mapa skarbu, Morska wiedźma, Nabrzeże, Nawigator, Okręt kupiecki, Okręt piracki, Okręt widmo, Poławiacz pereł, Przemytnicy, Przyczółek, Przystań, Skarbiec, Strateg, Wioska rybacka, Wioska tubylców, Wyławiacz, Zdobywca

Razem 300 kart, w tym 262 karty Królestwa.

Dominion: Przystań

Statek o wysokich masztach i gwiazda, która pokaże drogę – tylko tyle wymagasz od życia. No, może jeszcze parę rzek, które prowadzą do morza. Na własność. Przed tobą niebezpieczne, pełne piratów wody. Wysyłasz więc na próbę parę statków pełnych raczej szczurów niż towarów.

Hen, daleko – aż do krain pełnych raczej bogatych kupców, niż szczurów. Uczciwa wymiana. Zajmij na początek parę wysp – to będzie baza wypadowa. Ich mieszkańcy zdają się przyjaźni, szczerzą zęby w uśmiechu i ściskają dłonie, przynajmniej do czasu, kiedy przyjdzie im do głowy wyciągnąć włócznię i dmuchawki z zatrutymi strzałkami.

Nie ma tego złego – to da ci pretekst, żeby dać im nauczkę. Pokonasz wszystkie przeszkody, żeby dotrzeć do tych dalekich portów. Potem je podbijesz. Później rozejrzysz się za następnymi rzekami. I je też podbijesz. A potem następne. Pewnego dnia wszystkie będą należeć do ciebie.

Nowa jakość rozgrywki:
Przystań
 to drugi dodatek do Dominiona. Dodaje 26 nowych kart Królestwa. Głównym założeniem Przystani jest zmiana mechaniki rozgrywania tur. Gracze znajdą tu karty, które działają w tej turze i w następnej turze; karty, które przygotowują rozgrywanie następnej tury; karty, które pozwalają wyjść poza zasady rozgrywania własnej tury.

Dodatek w pełni kompatybilnyz podstawową wersją Dominiona oraz ze wszystkimi dodatkami. Produkt nie jest samodzielną grą, do jego używania potrzebna jest podstawowa wersja gry Dominion lub Dominion: Intryga.

 

Linki