Podstawowe informacje

Liczba graczy: 1-4
Sugerowany wiek graczy: 13+
Czas gry: 30-120min
Projektant: Błażej Kubacki

Zawartość pudełka

  • 385 kart (236 kart Bohatera, 102 karty Wrogów Zwykłych, 3 dwustronne karty Wrogów Specjalnych, 18 kart Spotkań Zwykłych, 4 karty Spotkań Specjalnych, 13 Kart Czasu, 8 Kart Informacyjnych)
  • 22 kafelki lokacji (7 Martwych Ziem, 7 Dziczy, 7 Pograniczy, 1 Schronienia)
  • 10 drewnianych kostek
  • 8 planszetek (7 dwustronnych Arkuszy Bohaterów i dwustronny Arkusz Zadania)
  • 153 żetony (56 żetonów Ran, 30 żetonów Determinacji, 20 żetonów Postępu, 40 żetonów Stanów, 6 żetonów Zadań, 1 żeton Drużyny (z doczepianą podstawką)
  • 2 broszury (1 Zasady Gry, 1 Przewodnik)

Mistfall

Minął już prawie wiek, odkąd Mgły opadły na Północne Królestwa, zatruwając ziemię, doprowadzając do szaleństwa ludzi o słabych umysłach i przywracając do życia umarłych wojowników, którzy unieśli swoje miecze i topory w walce przeciwko żyjącym. Nadszedł czas ciemności. Macki złowrogich mocy coraz mocniej zaciskają się wokół ostatnich bastionów ludzkości i wielu z nas nie widzi już żadnej nadziei na ocalenie. A jednak dla mroźnego królestwa Balskyrr walka dopiero się zaczęła...

Mistfall to przygodowa kooperacyjna gra fantasy, która łączy w sobie zalety paru typów gier: klasycznych gier kooperacyjnych, gier o budowaniu talii (deckbuilding) oraz gier przygodowych, tworząc z nich nową, wybuchową mieszankę.

Gra została zaprezentowana graczom zagranicznym w połowie 2015 roku poprzez kampanię w serwisie Kickstarter, która zakończyła się pełnym sukcesem – do tej pory gra otrzymała wiele dobrych recenzji oraz jeden duży dodatek. Taki sam sukces odniosła kampania w serwisie Wspieram.to.

Mistfall to także wspaniałe wydanie – bardzo klimatyczne i pełne pasji: poczynając od grafiki, poprzez fabułę, na elementach gry skończywszy. Karty postaci, kafelki krainy, jak i umiejętności oraz spotkania – wszystko zostało zaprojektowane z dbałością o szczegóły i z wielką przejrzystością, dzięki której zapanowanie nad zmiennymi warunkami rozgrywania przygody staje się dziecinnie proste.

Linki