Podstawowe informacje

Liczba graczy: 2-4
Sugerowany wiek graczy: 8+
Czas gry: 15min
Projektant: Bruno Cathala

Zawartość pudełka

  • 4 płytki startowe
  • 4 trójwymiarowej zamki
  • 48 płytek domina
  • 8 drewnianych znaczników Króla

Kingdomino

Jesteś wielkim władcą, poszukującym nowych lądów i pragnącym poszerzyć swoje wspaniałe Królestwo. Odkryjesz wiele nowych ziem, pól uprawnych, jezior i majestatycznych gór, nim znajdziesz wreszcie swoje upragnione miejsce na Ziemi. Uważaj jednak, wielu innych władców opuściło domy w tym samym celu.

Kingdomino to wspaniała gra taktyczno-strategiczna bazująca na mechanice domina, w której gracze tworzą królestwo wokół swojego zamku za pomocą kolorowych kafli, zgodnych ze sobą jedną z części – podobnie jak w ukochanej przez graczy klasycznej grze Dominio - dbając, aby nasze królestwo nie było zbyt małe, lecz także, aby nie rozrosło się ponad miarę oraz stawiając na tak powstałej planszy w kluczowych miejscach specjalne budynki!

Wspaniała gra dla całej rodziny (i nie tylko):
Kingdomino jest grą prostą, bardzo zabawną i przyjemną dla oka grą: dzięki kolorowej, komiksowej stylistyce, z płytkami o wielu ciekawych szczegółach – krajobraz krainy składa się bowiem z płytek lasów, mokradeł, pól oraz rzek, która zadowoli nawet najbardziej wymagających fanów gier planszowych. Posiada jednak wiele elementów, które zadowolą starszych graczy – to od uczestników rozgrywki zależy jak wiele miejsca poświęcą czystej zabawie, a ile przezornej strategii. A wszystko to w jedynie 30 minut!

Piękne wydanie:
Kingdomino zawiera wiele kolorowych, dwuczęściowych kafli, 8 pionków w czterech kolorach, cztery kartonowe, trójwymiarowe zamki oraz płytki startowe - wykonane z grubego kartonu, ze wspaniałymi, kolorowymi grafikami, wręcz tryskającymi radośćią i zachęcającymi do wspólnej zabawy.

Kingdomino, to jedna z tych gier, które chwyciły za serca graczy nowych, jak i tych mocno obeznanych ze światem gier planszowych, młodszych i starszych. Kingdomino, to wspaniała zabawa dla każdego! Krótki czas i olbrzymia regrywalność sprawią, że wielokrotnie na królestwem Kingdomino będą rozlegać się Wasze radosne śmiechy!

Linki