Podstawowe informacje

Liczba graczy: 2-4
Sugerowany wiek graczy: 13+
Czas gry: 30min
Waga: 410g
Wydawca: Games Factory Publishing, Good Little Games, LudiCreationso
Projektant: David J. Mortimer

Zawartość pudełka

  • 7 dwustronnych kafelków planszy
  • 52 żetony statków
  • 12 kart rozkazów
  • 4 karty pomocy
  • 42 kafelki punktów zwycięstwa
  • 1 wskaźnik pierwszego gracz

Pocket Imperium

Pocket Imperium to świetna gra kieszonkowa 4X, dla 2-4 graczy. 5 minut tłumaczenia zasad, 3 minuty na przygotowanie gry, a potem... 30 minutowa walka o całą galaktykę!

Gra dzieli się na cztery fazy: kupujecie statki (czyli tworzycie flotę), poruszacie statki (czyli eksplorujecie galaktykę), walczycie z innymi statkami (czyli toczycie gwiezdne... wojny) i opłacacie flotę (czyli... opłacacie flotę). Na koniec zliczacie punkty za kontrolowane planety. W „Pocket Imperium” bez przerwy zmienia się balans sił, a zwycięstwo zależy od przyjętej przez graczy strategii (nic nie zależy od szczęścia, jedynie od dobrze zaplanowanych ruchów i rozegranych starć) oraz zawiązanych lub zerwanych sojuszy.

Pocket Imperium to gra 4X. Jest to zazwyczaj cecha dużych gier, w których mamy za zadanie rozwijać całe cywilizacje i toczyć nieskończenie skomplikowane kampanie wojenne. Jest to również cecha gier przede wszystkim długich. Natomiast w tym przypadku rozgrywka trwa, nie 8 godzin, lecz 40-50 minut, a wszystko to mieści się nie w wielkim nieporęcznym pudle, ale w małym kieszonkowym pudełeczku.

Pocket Imperium łączy w sobie minimalizm wyglądu z wysoką grywalnością, strategię z konfrontacją i, co najważniejsze, niewielki rozmiar z ogromnym potencjałem. Wiele trybów gry, losowo generowana plansza i mnogość taktyk prowadzących do zwycięstwa gwarantuje dobrą zabawę na wiele godzin, podzielonych na przyjemnie krótkie rozgrywki.

Linki